Mały Tour Szutrowy

Przed nami druga edycja wyścigu organizowanego w rejonie lasów lublinieckich. W tym roku zapraszamy Was do czterech gmin.

Cykl rozpoczynamy w maju i będziemy ścigać się na trasach w okolicy Kalet. Leśny zakątek Śląska jest z nami od początku, a trasy są dobrze znane miłośnikom szutrów.

Kolejnym przystankiem na naszej drodze będzie nowość cyklu MTS. Na swoich  ścieżkach będzie gościła lokalna perełka UNESCO – Tarnowskie Góry.

To nie koniec nowości w ramach Małego Touru Szutrowego. Trzecim punktem na mapie będzie słynąca z podjazdów gmina Woźniki. W tych rejonach będziemy gościć w lipcu.

Cykl zamkniemy tradycyjnie w Koszęcinie. Dla uczestników wcześniejszych edycji to znane i sprawdzone trasy.

 

MTS w liczbach

Cztery
wścigi

Klasyfikacja na
2. dystansach

Do 600 km tras

Trasy

W tym roku przygotowaliśmy dla Was klasyfikację na dwóch dystansach do wyboru – MTS-100 oraz MTS-50.

MTS-100 to prawdziwa gratka dla szutrowych wyjadaczy. Do przejechania łącznie ok. 400 km. Na każdym etapie cyklu przygotujemy dla Was ok. 100 km do pokonania. To nie wszystko! W MTS-100 orientacja w terenie ma znaczenie: prowadzić Was będzie GPS na podstawie przygotowanego pliku GPX.

Jeżeli czujesz, że 100km to za dużo, to mamy na to rozwiązanie. W ramach klasyfikacji MTS-50 przygotujemy łącznie 200km podzielonych na 50km odcinki. Wystartować może każdy, a wydłużony limit czasowy pozwoli na spokojną jazdę, w czasie której można będzie podziwieć uroki trasy.

 

Sponsorzy MTS

Sponsorzy główni

Nudle Śląskie
Restauracja Pod Pałacem

Sponsorzy oficjalni

Informacje dla zawodników

Terminy

Cykl MTS składa się czterech wyścigów:

  • Kalyckie Szutry – 14.05.2023
  • Tarnogórskie Szutry – 18.06.2023
  • Woźnickie Szutry – 16.07.2023
  • Koszęcińskie Szutry – 24.09.2023

Trasy

Każdy wyścig ma dwie trasy do wyboru. Krótka do 50 km oraz długa do 100km. Trasy krótkie zostaną oznaczone znakami pionowymi i poziomymi. Udział w wyścigu na dłuższej trasie wiąże się z koniecznością użycia GPS. Zawodnik startuje korzystając z własnego urządzenia. Dostarczymy plik GPX trasy przed rozpoczęciem wyścigu.

Wyścigi odbywają się w otwartym ruchu drogowym. Trasy nie są zabezpieczone i każdy bierze za siebie odpowiedzialność. Zawodnicy wypuszczani będą na trasę w grupach po 15 osób.

Przygotowanie do zawodów

Każda trasa będzie miała swoją ustawkę przed wyścigiem. Będzie okazja poznać trasę i spędzić czas w gronie innych zawodników.

Klasyfikacja i nagrody

Klasyfikacja OPEN kobiet i mężczyzn będzie prowadzona dla każdego z dystansów – MTS-50 oraz MTS-100. Zdobywcy podium otrzymają od nas medale ze stali wielowarstwowej. Ile km tyle warstw na medalu!

Dodatkowe klasyfikacje:

  • klasyfikacja wiekowa – medal dla najszybszego zawodnika
  • klasyfikacja mieszkańców – medal dla najszybszego zawodnika gminy, w której obywa się wyścig

Każdy zawodnik, który ukończy wyścig otrzyma medal. Jeśli zbierze wszystkie 4 medale będzie miał możliwość zanitowania ich na kowadle w jeden duży medal MTSu!